Top Panel
Cuma 04 Eyl 2015
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed
Yazdır

Diğer dövme silme yöntemleri

 

Yoğun Titreşimli Işık Tedavisi ile dövme sildirme : Lazer ışığı yerine, hemen hemen aynı tarzda olan yüksek yoğunlukta ışık kullanır. Cilde bir jel uygulanır ve sonra cildin üzerinde tedavi edilen bölgede ışık titreşimlerini çıkaran bir çubuk kullanılır. Bu metot lazer tedavilerine göre daha çok acı verir ve daha yüksek fiyattadır. Seans başına dövmenizin ne kadar titreşim gerektirdiğine bağlı olarak ücrete önemli miktarda ekleme yapılır.

 

Silici Kremler ile dövme sildirme : Etkisi ve nasıl sonuç alınacağı kanıtlanmamış bir yöntemdir. Lazer sistemlerine göre daha makul fiyatlarda olsa da, olası alerjik reaksiyonlar vb. gibi yan etkilerini danışabilmek açısından, dövme silici kremleri kullanmadan önce bir uzmandan yardım almanızı öneririz.

 

Tuz ile dövme sildirme : Bazı dövme sanatçıları eski dövme mürekkebinin olduğu yere enjeksiyonsuz tuzlu solüsyon dövmesi yaparak bir dövmeyi silebiliyorlar. Eski dövmelerde daha etkili bir yöntemdir ancak dövme silmek için güvenilir bir yöntem değildir. Çünkü deride yanık gibi iz bıraktığı görülmektedir.

 

Üstünü Kaplama yöntemi : Cover-up eski dövmenin üstüne yeni dövme yapılarak kaplanmasına denir.Eğer beğenmediğiniz bir dövmeniz varsa, onu ortadan kaldırmanın diğer alternatifi cover-up’tır. Eğer bir dövmenin üstünü kaplatmak istiyorsanız, bunları yapma konusunda bir deneyimi olan ve bunu size portföyündeki örneklerle kanıtlayacak bir dövme artisti bulmanız önemlidir. Çünkü bir dövmenin üstü bir kere kaplandığında eğer doğru yapılmamışsa onu tekrar kaplamak oldukça zordur. Cover-up işleminden önce birkaç seans lazer tedavisi yaptırıp dövmenizi silikleştirmeniz çok daha başarılı bir sonuç almanıza yarayacaktır.

 

Diğer Medikal Metodlar : Dövme sildirmenin başka metotları da vardır ama bunlardan bir çoğu çok acı verici ve etkisizdir. Bu diğer metotlar dermabrazyon ve/veya cerrahi yöntemdir. Dermabrazyon, derinin üst yüzeyini yıpratıcı sürtünmeden dolayı zedeler. Diğer metotta ise dövme yapılan yer cerrahi bir şekilde kesilir ve deri tekrar dikilir. Bu metotların deride fazlaca hasar bıraktığı kanıtlanmıştır. Ciddi yara izleriyle sonuçlanır ve günümüzde sadece lazer cerrahinin kullanılamayacağı durumlarda kullanılır.

 

Kalıcı Makyaj Silme yöntemleri : Bunlardan birincisi, kalıcı makyaj yapılan bölgeye ten rengiyle aynı bi renkte tekrar kalıcı makyaj uygulaması yapılarak altta kalan istenmeyen makyaj kapanmaktadır.

 

İkinci yöntemde ise aynı dövme uygulaması gibi derinin altına iğne ile bir tür ilaç enjekte edilir. Bu ilaç 1 hafta ile 10 gün içerisinde deri üzerinde bir kabuklanma oluşturur. Bu kabuklanma döküldükten sonra kalıcı makyaj dan eser kalmaz. Bu işlem biraz can yakan bir işlem olduğu için en az kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

 

Üçüncü yöntem ise lazer ile sildirme yöntemidir. Bu yöntemle lazerle dövme sildirme yönteminde olduğu gibi lazer yardımıyla makyaj silinir. Birkaç seans sonra kalıcı makyaj uygulamasından kurtulmuş olursunuz.

 

* Bu yöntemler kurumumuzda uygulanmamaktadır, sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

E-Bülten Aboneliği

İsim : E-Mail :

Dövme Hakkında

Dövme Nedir ?

Hintliler, Japonlar, Amerika Yerlileri ve Afrika'daki bazı kabileler dövmeyi bir süs olarak yaparlarsa da pek çok toplumda dövmenin .. Devamı ..

Dövme Modelleri ve Anlamları

Eskiden beri bir şeyleri sembolize etmek için ( güç, gurur, dayanıklılık vs. gibi ) bu özellikleri taşıyan canlıların resimleri kullanılmış ..  Devamı ..

Dövme Tarihi

İnsan bedeninin farkli malzemeler kullanilarak çesitli uygulamalarla süslenmesi olgusunu tarihin çok eski dönemlerine .. Devamı ..

Dövmede Hijyen ve Sterilizasyon

Dövme yapımındaki iğneler ve boyalar dövme için üretilmiş olup kullanıldıkdan sonra imha edilmelidir.Dövme makinesinin .. Devamı ..

Dövmenizi Seçerken

Dövme yapılacak bölgenin ve dövmesi yapılacak figürün seçimine karar verecek olan kişi seçimini yaparken, ilerideki yıllar .. Devamı ..

Dövmenin Bakımı

İyi bir dövmeye sahip olmanın ilk şartı; iyi bir dövme sanatçısının elinden çıkması, ikincisi ise sizsiniz. Çünkü dövmenize .. Devamı .. 

Diğer dövme silme yöntemleri

Yoğun Titreşimli Işık Tedavisi ile dövme sildirme : Lazer ışığı yerine, hemen hemen aynı tarzda olan yüksek yoğunlukta ışık kullanır. Devamı ..

Çalıştığımız Dövme Stüdyoları

http://www.anatoliatattoo.com/

http://www.dreamtattoo.com/

http://www.gatetattoo.com/

http://www.ruhsel.com/

Devamı ..

İdeal Kilo Hesaplama

  

 

Depresyon Ölçeği

                                               

 

Listing all pages